poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Typy rowerzystów górskich

Jakiś czas temu, przeczytałem zabawny post opisujący typy rowerzystów miejskich. Odsyłam tutaj, do bloga na-rower. Postanowiłem napisać podobny tekst, ale oczywiście opisujący rowerzystów zjazdowych i nie tylko. Poniższy post ma charakter humorystyczny, nie należy traktować go zbyt poważnie.

Gawędziarz

Jest to stały bywalec przynajmniej jednej miejscówki. Nie ważne jak wcześnie przyjedziesz na miejsce, on i tak będzie tam wcześniej od Ciebie. Jego pobyt w danym miejscu nie ma początku ani końca- można by pomyśleć, że mieszka tam na stałe. Może dlatego wcale nie wsiada na rower. Ale co robi? Rozmawia, śmieje się, komentuje i przede wszystkim obgaduje innych(chwilę po tym jak Ciebie już nie ma, zaczyna obgadywać Ciebie). Oprócz tego wie wszystko o wszystkim i o każdym. Wie więcej o Tobie niż Ty sam. Zawsze mówi Ci kto przed chwilą pojechał, kto i z kim zaraz przyjedzie i kto miał być, ale jednak się nie pojawi. To nie wszystko- powie Ci najświeższe i najważniejsze wydarzenia miejscówki tego tygodnia: kto co buduje, komu co strzeliło w rowerze i kto nie doleciał jakiej hopy. Ten typ ma jedną zaletę- żaden zakręt, dziura czy hopa nie mają przed nim tajemnic, zna absolutnie każdy milimetr kwadratowy miejscówki. Wie kto, i w którym roku, wybudował największą hope, którą mało kto lata. To właśnie od niego dowiesz się z jaką prędkością powinieneś najechać na każdy element. Powie Ci ile nie doleciałeś jakiejś hopy(zazwyczaj z dokładnością do 1 milimetra). Jego wiedza w tym zakresie jest zaskakująca, zwłaszcza, że nigdy nie widziałeś go na rowerze.

memy rowerowe, downhillowe

Magik

Osoba, która zna się na naprawie rowerów i nie tylko. Jednym dotknięciem rozkuje łańcuch, który pospiesznie musisz rozkuć. Z plastikowej butelki zrobi Ci napinacz, który będzie działał dłużej i lepiej niż wszystkie napinacze, których używałeś dotychczas, a z puszki po piwie zrobi Ci nowiutka linkę do przerzutki. Zazwyczaj magik charakteryzuje się niebywałym spokojem i opanowaniem oraz wielką skromnością. Jego typowym odzewem są słowa "cudotwórcą nie jestem, ale zrobię co umiem", albo "no i zrobione-powinno teraz działać". Gdy usłyszysz to drugie, to spodziewaj się, że dana cześć będzie działać teraz lepiej niż nowa. Co ciekawe tę postać poznasz dopiero wtedy, gdy będziesz w potrzebie. Najczęściej magicy "czarują" bezinteresownie, za co im bardzo dziękujemy.
memy rowerowe, downhillowe

Technik

Postać ta charakteryzuje się szeroką wiedzą z zakresu sprzętu i nowinek rowerowych. Szacuje się, że około 90% swojego życia spędza on na forach i stronach rowerowych(zazwyczaj obcojęzycznych), z których czerpie nieskończone pokłady rowerowej mądrości. Pozostałe 4% spędza na rowerze, a resztę czasu poświęca na sen i pracę/szkołę. Jego głównym zajęciem jest rozprawianie na temat najnowszych części i systemów rowerowych. Jest to odmiana Gawędziarza, tyle, że mówi on o sprawach technicznych. Gdy zastanawiasz się nad jakimiś zmianami w rowerze, to pójdź do niego. Streści Tobie wszystkie opinie na temat każdej części, która Cię interesuje, porówna i obliczy średnią ocenę internautów. 

No lans, no skills

Inna nazwa: za hajs matki baluj. Osoba ta ma zawsze najnowszy, najlepszy i najdroższy sprzęt. Jego komplecik: spodnie, koszulka, rękawiczki i buty kosztuje przeważnie od 1500 do 4000zł. Ulubione firmy: Fox, TLD, 661, Dakine. Każdy z nas zna taką osobę. Głównym zajęciem tej osoby jest dodawanie zdjęć na portale społecznościowe. Każdy przedstawiciel tego typu ma przynajmniej jedno swoje zdjęcie z kija(jedyna kamera jaka wchodzi w grę to gopro) Na zdjęciach widzimy prosa, który tak naprawdę nie ma żadnych umiejętności. Rzeczą charakterystyczną takiego lansera są duże naklejki firm energoli(minimalnie 10x10cm)- najlepiej redbula, ale monster i rockstar też ujdzie. Wlepki te nakleja na wszystko co tylko się da- tak, żeby było je dobrze widać na zdjęciach i potem oznaczać wielkie firmy na swoich zdjęciach. Największym rarytasem jest kask redbula, który daje +100 do lansu. Co ciekawe 90% znajomych takiej osoby jest święcie przekonanych, że ten lansik jeździ właśnie dla takiego redbula, czy monstera. Każdy przedstawiciel tego typu przynajmniej raz w życiu był na zawodach. 15 minut po ich ukończeniu dodał wpis na portal społecznościowy w stylu: " I już po zawodach, byłem 6, ale jestem zadowolony.". Pod takim postem widzimy dziesiątki komentarzy zachwyconych dziewczyn, które gratulują mu tego spektakularnego sukcesu. Mało kto wie, że w jego kategorii startowało tylko 6 osób...
memy rowerowe, downhillowe

Zmieńto

Jest to połączenie Gawędziarza i Technika. Chyba najbardziej denerwująca osoba jaką znasz. Zazwyczaj posiada wiedzę techniczną, tak jak technik. Zamiast opowiadać o nowinkach technicznych mówi Ci co powinieneś wymienić w swoim rowerze- "zmień to, mój kumpel to miał i po paru dniach złapało takie luzy, że było do wyrzucenia", "zmień te hayesy i kup sobie hope'y albo chociaż sainty". Nie istnieje rower, w którym ta osoba nie wymieniłaby czegokolwiek bez potrzeby. Mógłbyś pokazać mu swój nowy rower, prosto z fabryki, a on znajdzie w nim przynajmniej pięć części, które koniecznie musisz wymienić, bo brat siostry jego koleżanki miał to i mu się zepsuło.
memy rowerowe, downhilloweTo by było na tyle. Mam nadzieję, że się podobało. A Ty, do której grupy należysz?3 komentarze:

 1. a nie ma takiego co w miare szybko jezdzi ,mało gada ,brak mu hajsu i duzo robi ? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że są tacy. O nich może kiedy indziej :)

   Usuń
 2. Haha, świetny felieton, naprawdę się uśmiałam :D
  Super napisane!

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Zapoznaj się z moimi zasadami komentowania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...