sobota, 10 maja 2014

Czarna Góra

      Czarną Górę, poznałem w zimie, na nartach, długo przed tym jak zacząłem moją przygodę z rowerem zjazdowym. Od tamtego czasu zmieniło się wiele, powstało kilka nowych wyciągów, wybudowano wiele restauracji, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i innych. Jedna rzecz na pewno nie uległa zmianie- Dwuosobowa kanapa prowadząca na samą górę. Wyciąg ten jak stał, tak stoi i kręci, nie wiem jakim cudem. Czarna jest miejscem, które zapewniło mi niezapomniane wrażenia z wielu wyjazdów na narty.
Czarna góra kolejka dwuosobowa
W tle słynny wyciąg

Jeżeli masz nową kurtkę czy rękawiczki które chcesz sprawdzić w akcji, to przyjedź tutaj, pojedź dwuosobową kanapą na samą górę, albo czteroosobową przy trasie "h" i poczekaj na silny wiatr, dzięki któremu temperatura odczuwalna jest niższa od prawdziwej o 1000stopni. Jakby tego było mało, wieje często, prawie zawsze. Nie piszę tego, żeby Was do tego miejsca zniechęcić, ale takie tam panują warunki. Mimo to Czarna góra jest jedną z moich ulubionych miejscówek zimą i latem. W zimie trasy są dobrze przygotowane, oprócz czarnej trasy z samej góry, która nie jest ratrakowana. Oprócz tego znajduje się tutaj snowpark z paroma hopkami, rurkami i innymi przeszkodami, w sam raz na trzy godzinki na nocnej jeździe.
Czarna góra mapa
Mapka tras zimą

      Czarna oferuje też rowerowe trasy zjazdowe. Moim zdaniem są bardzo szybkie, płynne i techniczne i do tego stale poprawiane.
Czarna góra Puchar Polski 2012
Zdjęcie zrobione podczas pucharu Polski 2012

Czarna góra Puchar Polski 2012
Mapa tras zjazdowych
 Tras jest niewiele, od jakiegoś czasu stare i zapomniane trasy są odnawiane, więc niedługo będzie można pośmigać na jeszcze kilku ścieżkach. Niestety miejscówka ta posiada wady:

  • W lecie wyciąg chodzi co 45 minut  
  • W błotniste dni po każdym zjeździe obsługa każe myć rower, bo "brudzą się krzesełka"
  • Wyciąg jeździ wolno.
Mimo wszystko, z czystym sumieniem, Czarną górę polecam każdemu. Znajdziesz tam:

W zimie:
  • Kilka tras o różnym poziomie trudności
  • Przyjemny snowpark
  • Wypożyczalnie sprzętu
W lecie: 
  • Trasę "fr" "dh" około 3 minuty zjazdu
  • Szlaki rowerowe nie tylko dla zjazdowców
  • Wierzę widokową.

Więcej informacji znajdziesz na:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapoznaj się z moimi zasadami komentowania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...